Nabór wniosków - Świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego

 (link otworzy duże zdjęcie)

ŚWIADCZENIA Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO

  1. W razie złożenia wniosku o świadczenie z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy do 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do 31 października. Oznacza to, że zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia także od pierwszego miesiąca nowego okresu.
  2. Jeśli wniosek zostanie złożony w okresie od 1 do 30 września, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik i listopad następuje do dnia 30 listopada.
  3. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 do 31 października, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiące od października do grudnia następuje do dnia 31 grudnia.
  4. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 do 30 listopada, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiące od listopada do stycznia następuje do dnia 31 stycznia.
  5. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od dnia 1 grudnia do dnia 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

Należy więc pamiętać, że wskutek złożenia wniosku później niż w październiku, prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu zasiłkowego.

Opublikowano: 25 lipca 2017 21:55

Kategoria: Komunikaty

Załączniki:

wniosek_o_ustalenie_prawa_do_swiadczenia_z_funduszu_alimentacyjnego.pdf [121.12 KB]

oswiadczenie_o_dochodach_swoich_albo_czlonka_rodziny_niepodlegajacych_opodatkowaniu_podatkiem_dochodowym.pdf [91.91 KB]

oswiadczenie_wnioskodawcy_o_wielkosci_gospodarstwa_rolnego.pdf [77.78 KB]

oswiadczenie_wnioskodawcy_o_wysokosci_skladek_na_ubezpieczenie_zdrowotne.pdf [77.46 KB]

Wyświetleń: 513

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli

Realizacja: IDcom-jst.pl