KLUB SENIOR +

 (link otworzy duże zdjęcie)

Minął miesiąc odkąd Klub Senior+ w Kotli ruszył ponownie ze swoją działalnością. Sporo się działo przez ten miesiąc. Nasi seniorzy, po krótkim instruktarzu dotyczącym obecnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa ze względu na pandemię, przystąpili do pierwszych działań, które mają na celu zmianę wyglądu Klubu. Zaczęli swoje działania od robienia rozet, które zawisły na oknach sali TV Klubu, następnie podjęli się działań związanych z wykonaniem pomponów tiulowych, które ozdobią okna sali gimnastycznej. Spotkaniom towarzyszyły rozmowy i wymiana doświadczeń dotyczących pobytu w domu podczas izolacji. Atmosfera jest bardzo miła i spotkanie dla wielu uczestników było pierwszym od czasu ogłoszenia stanu pandemii w naszym kraju.

W kolejnych dniach – jak mówi Kierownik Klubu pani Dorota - nasi seniorzy mogli podnieść swoje umiejętności dotyczące obsługi komputera, pod czujnym okiem prowadzącej warsztaty  p. Joanny. Warsztaty odbyły się dzięki udziałowi seniorów w projekcie „E-aktywni mieszkańcy Gminy Kotla”. Dzięki temu, seniorzy nie tylko podnieśli swoje kompetencje w tym zakresie ale dołożyli swoją cegiełkę do pozyskania komputerów dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kotli.

Nowością dla kilku osób z naszego Klubu był udział w warsztatach wykonywania koszy z wikliny, ale nie takiej zwyczajnej, tylko papierowej. Te działania wymagają dużego zaangażowania i cierpliwości, dużej cierpliwości wymaga szczególnie przygotowanie „wikliny do wyplatania”.  Seniorów dzielnie wspierała prowadzącazajęcia  p. Ania, która wprowadziła ich w tajniki dobrego kręcenia i krok po kroku w tajniki wyplatania, dzięki czemu powstają wiklinowe kosze. Są wśród uczestników tacy seniorzy, którzy pomimo pierwszego spotkania z papierową wikliną, już mogą swój własnoręcznie wykonany koszyk postawić na półce, tak aby przechowywać w nim swoje „skarby” potrzebne w Klubie.

Prowadzący klub nie zapomnieli też o wsparciu sprawności fizycznej seniorów i seniorzy z uśmiechem na twarzy ruszyli na spacer, ale nie taki zwyczajny, a z kijkami do Nordic Walking pod czujnym okiem instruktorki p. Marty.

Przed nami kolejny miesiąc i kolejne wyzwania, m. in. zajęcia decoupage, wyjazd na basen, czy też spotkania ze specjalistami, którzy doradzą, pokażą i wzmocnią seniorów w rożnym zakresie.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach wszystkich chętnych seniorów z Gminy Kotla!

Opublikowano: 10 lipca 2020 13:14

Kategoria: Aktualności

KLUB SENIOR +

Wyświetleń: 388

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli

Realizacja: IDcom.pl