Spotkanie opłatkowe w Gminie Kotla

 (link otworzy duże zdjęcie)

W sobotę 07 grudnia 218r. w Grochowicach odbyło się tradycyjne Spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych i starszych, organizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli. W świąteczny i niepowtarzalny klimat, z wielkim zaangażowaniem wprowadzili wszystkich gości mali aktorzy, którzy wystąpili w Jasełkach w pięknych i niecodziennych strojach. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Głogówku pod czujnym okiem swoich opiekunów, Pani Beaty Paszkowskiej, Pani Magdaleny Zdral, Magdaleny Kempa i Marioli Jabłońskiej –Pazdej przedstawiły sceny biblijne, przeplatane kolędami.

Po przedstawieniu glos zabrali: ksiądz kanonik Andrzej Skoczylas – proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Marcina w Kotli oraz ksiądz Grzegorz Białobłocki – proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Świętej w Krzepielowie, którzy poprowadzili wspólną modlitwę. Głos zabrali również: Sekretarz Gminy – Ewa Konarska – Jóźwiak, Przewodnicząca Rady Gminy w Kotli – Halina Przybylska, Wicestarosta Glogowski – Jeremii Hołownia, sołtys miejscowości Grochowice, Krystyna Sadowska i Dyrektor GOPS w Kotli – Dorota Młodecka. Z ust zaproszonych gości popłynęły piękne życzenia dla wszystkich uczestników i ich rodzin.

Następnie wszyscy uczestnicy podzielili się opłatkiem. Po złożeniu sobie wzajemnych życzeń uczestnicy spotkania zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez radę Sołecką miejscowości Grochowic.

W dalszej części tego wyjątkowego wieczoru uczestnicy mogli zaśpiewać wspólnie z miejscowym Zespołem Folklorystycznym „Grochowiczanki” kolędy i pastorałki bożonarodzeniowe. Ponadto wystąpiła gościnnie Grupa Artystyczna „Bez ograniczeń” z Uniwersytety Trzeciego Wieku w Głogowie. Organizatorzy zadbali również o to, by wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali małe upominki.

Spotkanie zostało zorganizowane ze środków Gminy Kotla oraz środków PFRON pozyskanych przez GOPS, za pośrednictwem PCPR w Głogowie, pozostających w dyspozycji Powiatu Głogowskiego.

 

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób zaangażowały się w organizację tej wspaniałej uroczystości

 

Dyrektor GOPS w Kotli

Dorota Młodecka

Opublikowano: 10 grudnia 2019 12:20

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 300

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli

Realizacja: IDcom.pl