SPOTKANIE OPŁATKOWE W GMINIE KOTLA

 (link otworzy duże zdjęcie)

Radosna i świąteczna atmosfera towarzyszyła uczestnikom Spotkania Opłatkowego, na które zaprosili w minioną niedzielę Wójt Gminy Kotla, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli i Rada Sołecka sołectwa Kotla. W spotkaniu wzięło udział blisko 180 osób, seniorów i niepełnosprawnych z terenu gm. Kotla.

W bożonarodzeniowy i kolędowy nastrój wprowadziły gości, dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli, które przedstawiły „Jasełka” przygotowane pod czujnym okiem nauczycieli: p. Ludmiły Woźniak, p. Idy Gniewosz, p. Urszuli Gniewosz i p. Danuty Kraszewskiej. W trakcie spotkania wystąpili również najmłodsi mieszkańcy Kotli przygotowani przez Panią Michalinę Biały. Nasi mali artyści przedstawili zebranym taniec „Bałwankowa poleczka”.

Spotkanie opłatkowe, to świętowanie jednego z najważniejszych wydarzeń - Narodzin Bożej Dzieciny, to również czas składania sobie świątecznych życzeń i dzielenia się tradycyjnym opłatkiem. Po krótkiej modlitwie odmówionej przez księdza kanonika Andrzeja Skoczylasa, proboszcza parafii pw. Św. Marcina w Kotli wszyscy goście połamali się opłatkiem, symbolem miłości i pokoju.

Podczas tego wyjątkowego spotkania wszyscy mogli spróbować pysznych tradycyjnych potraw przygotowanych przez członkinie rady sołeckiej oraz wolontariuszy, za co pięknie dziękujemy” – powiedziała Dorota Młodecka Dyrektor GOPS Kotla.

Atrakcją wieczoru była wizyta Świętego Mikołaja, który na zaproszenie Wójta przybył wraz ze swoją świtą i wręczył wszystkim uczestnikom świąteczne upominki.

Na koniec uczestnicy mogli zaśpiewać wspólnie z zespołem osób niepełnosprawnych polskie kolędy, przy akompaniamencie akordeonisty Pana Krzysztofa Woźniaka. Koncert przygotowała Pani Ludmiła Woźniak.

Już po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że spotkania opłatkowe to moment oczekiwany przez naszych seniorów i osoby niepełnosprawne. Oby takich chwil nam nie brakowało i oby nie zabrakło nam ich przy świątecznym stole. Niech ciepło i rodzinny nastrójtowarzyszom nam podczas Świąt Bożego Narodzenia” – mówił wójt Łukasz Horbatowski.


Spotkanie sfinansowano ze środków PFRON pozyskanych z budżetu Powiatu Głogowskiego za pośrednictwem PCPR w Głogowie oraz środków własnych Gminy Kotla.

Opublikowano: 17 grudnia 2018 13:51

Kategoria: Aktualności

Spotkanie opłatkowe w Gminie Kotla

Wyświetleń: 543

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli

Realizacja: IDcom-jst.pl