„Sportowo i śpiewająco” - integracja na wesoło

 (link otworzy duże zdjęcie)

Radosne, sportowo-śpiewające spotkanie integracyjne odbyło się w dniu 15 czerwca 2018r.  w Gminie Kotla. Spotkanie zorganizował  mieszkańcom Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli   we współpracy i dużym zaangażowaniu Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego w Kotli. W spotkaniu, które odbyło się na obiektach sportowych uczestniczyło ponad 100 osób, wśród nich osoby z orzeczoną niepełnosprawnością i rodziny z dziećmi. Organizatorzy zadbali by czas wspólnie spędzony był czasem radości i wspólnej zabawy młodego pokolenia z osobami z orzeczoną niepełnosprawnością. Początek imprezy to pokaz tańca – młodych dziewcząt z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli, który został przygotowany pod czujnym okiem nauczyciela Pani Aleksandry Twardy. Następnie uczestnicy spotkania wraz z Wójtem Gminy Kotla Panem Łukaszem Horbatowskim, dyrektorem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Panią Dorotą Młodecką i dyrektorem Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego Panią Dorotą Danielewicz oraz z zaproszonymi gośćmi wspólnie zatańczyli taniec integracyjny – Belgijkę. Taniec ten dostarczył wszystkim dużo uśmiechu i dobrej zabawy.

Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyło się karaoke, które przygotowały Panie: Joanna Podwińska  i Aneta Marciniak. Jak się okazało wspólne śpiewanie ponownie stało się dobrą okazją do integracji międzypokoleniowej. Pierwszą piosenkę „Małgośka” Maryli Rodowicz wykonali wraz z uczestnikami Wójt Gminy Łukasz Horbatowski i dyrektor GOPS Dorota Młodecka. W dalszej części odbył się również konkurs „Jaka to melodia”, który również dostarczył wiele emocji. Organizatorzy zadbali również o najmłodszych uczestników spotkania, dla nich były przygotowane specjalne konkurencje sportowe. W trakcie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek z grilla oraz upominki.

Impreza była finansowana ze środków budżetu Gminy Kotla oraz budżetu Powiatu Głogowskiego, ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, otrzymanych za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Głogowie.

Podejmowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli działania na rzecz osób niepełnosprawnych mają  na celu przede wszystkim integrację wszystkich mieszkańców oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu niepełnosprawnych.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom chętnie podejmującym się wspólnych działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

                                                                                                                             Dorota Młodecka

                                                                                                                       Dyrektor GOPS w Kotli

 

Opublikowano: 18 czerwca 2018 08:46

Kategoria: Aktualności

Sportowo i śpiewająco 2018

Wyświetleń: 1036

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli

Realizacja: IDcom-jst.pl