„Sportowo i śpiewająco”

 (link otworzy duże zdjęcie)

         Lekkie konkurencje sportowe oraz wspólne karaoke i grilowanie, a przy tym mile spędzony czas to pomysł Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kotli na zorganizowanie integracyjnego spotkania pn. „Sportowo i śpiewająco” dla osób niepełnosprawnych Gminy Kotla wraz z uczniami i nauczycielami Gimnajzum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego w Kotli. Spotkanie  odbyło się w dniu 14 czerwca 2017r. na terenach sportowo – rekreacyjnych w Kotli.

         Głównym celem tego spotkania było budowanie więzi międzyludzkich i poszanowania godności  osobistej drugiego człowieka, przeciwdziałanie marginalizacji osób niepełnosprawnych oraz promocję działalności  na rzecz osób niepełnosprawnych. 

           Na spotkanie przybyło blisko 100 osób. Organizatorzy przygotowali ciekawy i bardzo zróżnicowany program, w trakcie, którego uczestnicy mogli wspólnie lub indywidualnie zaśpiewać piosenki karaoke, przygotowane przez panie: Joannę Podwińską i Anetę Marciniak- nauczycieli Gimnazjum w Kotli. Jednym z punktów obszernego programu był wspólny taniec integracyjny, gimnazjaliści połączyli się w pary z osobami niepełnosprawnymi i wszyscy zatańczyli taniec integracyjny – Belgijkę. W trakcie imprezy odbyły się liczne konkurencje sportowo – zręcznościowe, przygotowane przez nauczyciela wychowania fizycznego Pana Wiesława Sobolewskiego. Konkurencje sportowe były bardzo ciekawe i przysporzyły wiele emocji, ale  i śmiechu. Nie ulega watliwości, że bardzo ważnym atutem tego spotkania było to, że do pomocy w realizacji tego projektu organizatorzy zaprosili młodzież z miejscowego gimnazjum, która bardzo zaangażowała się w całą zabawę, towarzysząc osobom niepełnosprawnym.

             Na podkreślenie zasługuje również to, że wspólnie z uczestnikami integrowali się dyrektorzy instytucji gminnych oraz reprezentujący władze samorządowe zastępca przewodniczącego Rady Gminy Kotla Pan Zbigniew Szykulski. Nie zabrakło dobrej zabawy, uśmiechu i radości. Oczywiście nie zabrakło również poczęstunku i drobnych upominków dla wszystkich uczestników, o które zadbali pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kotli. 

           Zorganizowanie imprezy było możliwe dzięki środkom własnym Gminy Kotla oraz środkom z budżetu Powiatu Głogowskiego, ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, otrzymanych za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Głogowie.

              Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy. Podziękowanie za wsparcie kierujemy również do PUP w Głogowie, LGD Kraina Lasów i Jezior oraz PCPR Głogów.

 

                                                                                          Dorota Młodecka

                                                                                          Dyrektor GOPS w Kotli

                                                                                                           

Opublikowano: 15 czerwca 2017 14:46

Kategoria: Aktualności

Sportowo i śpiewająco

Wyświetleń: 573

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli

Realizacja: IDcom-jst.pl