Aktualności

02 marca 2017 13:45 | Aktualności

KAMPANIA "BEZPIECZNY I AKTYWNY SENIOR"

Wojewoda Dolnośląski, zgodnie z prośbą Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, włączył się w realizację kampanii pt. "Bezpieczny i Aktywny Senior" na terenie województwa dolnośląskiego.

Celem głównym kampanii jest pobudzenie świadomości społecznej na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem oraz aktywnością osób starszych. Założeniem kampanii "Bezpieczny i Aktywny Senior" jest uwidocznienie społeczeństwu możliwości zapewnienia bezpieczeństwa seniorom oraz aktywizacji osób starszych, a co za tym idzie ograniczenie liczby przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, ochronę interesó konsumentów (seniorów) oraz promocja zdrowego i bezpiecznego stylu życia wśród seniorów.

Drugim z filarów kampanii jest szeroko rozumiana aktywność społeczna, sportowa, edukacyjna, kulturalna, rekreacyjna. Celem kampanii w tym obszarze jest podniesienie świadomości społecznej, w szczególnosci świadomości seniorów na temat znaczenia uczestnictwa osób starszych w życiu społecznym, kształtowanie pozytywnego postrzegania starości w społeczeństwie, promocję zdrowego stylu życia i aktywnego starzenia się, propagowanie idei i działań mających na celu przygotowanie się do starości i jak najdłuższe zachowanie samodzielności.

 

 

Przeczytano: 164 razy.| Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Filmy: